Jak przygotować powitalną zakładkę na stronie na facebooku?
Jak przygotować powitalną zakładkę na stronie na facebooku? Jak zrobić taką zakładkę na fanpage’u? Oto instrukcja krok po kroku!

Przejdź do swojego fanpage’a na facebooku
Jak już tam będziesz to wpisz „Static FBML” w pole wyszukiwania i kliknij w aplikację Static FBML
Na stronie Static FBML kliknij „Dodaj moją stronę” i wybierz stronę, o którą Ci chodzi, jeśli masz więcej niż jedną.
Po dodaniu ukazuje się ona jako dodatkowa zakładką na Twoim fanpage’u.
Idź do „Edytuj stronę” na fanpage’u.
Wybierz aplikacje na lewym menu.
Wybierz „idź do aplikacji” pod nagłówkiem Static FBML i wstaw Static FBML, aby utworzyć Twoją stronę.

Jak zrobić statyczną treść w FBML?

Aby ustawić po swojemu tę zakładkę musisz posiadać wiedzę o Static FBML, czyli tzw. Facebook Markup Language, który jest podobny do HTML. Oto kilka linijek kodu jakie będą Ci potrzebne.

Dodaj klikalne obrazki do Twojej własnej facebookowej zakładki:
Najpierw wrzuć obrazki na stronę typu zapodaj.net lub wrzuta.pl i upewnij się, że są one publicznie dostępne. Potem użyj następującego kodu:

<a href=”http://blabla” mce_href=”http://blabla” target=”_blank”><img src=”http://bleble” mce_src=”http://bleble” width=”##px” height=”##px”border=”0″ alt=” “></a>

Dodaj filmy youtube do Twojej własnej facebookowej zakładki:
Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wykonać zdjęcie, którym można pokazać fanom co jest tematem filmu. Facebook najpierw pokazuje ludziom to zdjęcie. Gdy użytkownik kliknie ten plik, aby uruchomić film, Facebook zastępuje to zdjęcie filmem z YouTube. Zwykle po prostu osadzasz film bez konieczności dodawania tego „obrazu wyjściowego”. Facebook jednak wymaga, aby obraz był widoczny w pierwszej kolejności. Możesz zrobić zrzut ekranu wideo wraz z przyciskiem odtwarzania. Potem wrzuć ten obrazek na swoje konto zapodaj.net.

Oto kod jakiego możesz w tym celu użyć:

<fb:swf swfbgcolor=”000000” imgstyle=”border-width:##px; border-color:white;” swfsrc=”http://www.youtube.com/v/blabla” imgsrc=”http://img.youtube.com/vi/blabla/2.jpg” width=”520″ height=”400″ />

Teraz można edytować swoją stronę! Jak widzisz pierwsza zakładka na fanpage’u to ściana. Teraz po prostu trzeba zmienić ją na Twoją niestandardową zakładkę. Jak to zrobić?

Idź do „Edytuj moją stronę”
Wybierz „Zarządzaj uprawnieniami” w lewym menu
Ustaw swoją utworzoną zakładkę jako „domyślna docelowa zakładka dla wszystkich”. Od teraz Twoi odwiedzający Twój fanpage najpierw zobaczą tę powitalną zakładkę.About

Nazywam się Marcin. Na tym blogu podejmuję tematykę finansów, psychologii i sportu. Zapraszam do komentowania i lajkowania moich wpisów.

View all posts by