Przyjazny link do strony na facebooku
Jak zrobić przyjazny link do strony na facebooku? Po zarejestrowaniu się w serwisie Facebook, otrzymujesz unikalny adres URL do swojego profilu, który jest jednak długi i zawiera wiele liczb. Taki sam nieporęczny URL jest przypisany do Twojej strony na Facebooku tworzonej dla Twojej firmy, strony czy bloga. Jednak Facebook pozwala na tworzenie przyjaznych dla użytkownika adresów URL dla osobistego profilu oraz na stronach, co ułatwia Twoim klientom czy znajomym zapamiętanie jak trafić do Ciebie lub Twojej firmy na Facebooku.

Jak krok po kroku zmienić adres www fanpage’a na facebooku?

Zaloguj się na Facebooku. Kliknij ikonę strzałki obok „Home” w menu nawigacji Facebooku. W rozwijanym menu możesz znaleźć swój osobisty profil i swoje strony. Wybierz pożądaną stronę z listy.

Kliknij przycisk „Edytuj stronę” i wybierz „Update Info” z menu rozwijanego.

Kliknij link Utwórz nazwę użytkownika na tej stronie„. Jeśli pojawi się komunikat „Ta strona potrzebuje więcej fanów,” to trzeba zaprosić znajomych i klientów na Facebooku, aby polubili Twoją stronę. Wtedy dopiero będzie można stworzyć przyjazną dla użytkownika nazwę fanpage’a. Od lipca 2012 roku, Facebook wymaga 25 polubień na stronie biznesowej przed utworzeniem wybranej nazwy użytkownika.

Jeśli nie pojawi się komunikat o błędzie o konieczności zdobycia więcej fanów to wpisz nazwę jaką chcesz się od tej pory posługiwać oraz kliknij przycisk Zatwierdź”. Możesz przejść do strony z nowym przyjaznym dla użytkownika adresem URL na https://facebook.com/nazwa_strony

Jeśli nie posiadasz jeszcze strony na facebooku to utworzysz ją logując się na swoje prywatne konto i wchodząc na ten adres: https://www.facebook.com/pages/create.phpAbout

Nazywam się Marcin. Na tym blogu podejmuję tematykę finansów, psychologii i sportu. Zapraszam do komentowania i lajkowania moich wpisów.

View all posts by